Minerva 2049

Cyberpunk w najczystszej postaci!

Niebo miało kolor wyłączonego monitora. Tej nocy bardziej niż kiedykolwiek nadawało się na tło dla informacji wyświetlanych na elektronicznych szkłach.
Minerva 2049 – fragment

Pod koniec pierwszej połowy dwudziestego pierwszego wieku projektowanie człowieka stało się faktem

Nadchodzi nowe pokolenie cyberpunku! 

„Minerva 2049” to powieść czerpiąca garściami z klasyki tego dystopijnego podgatunku science-fiction i doprawiająca go obawami XXI wieku. Pierwotna wersja tej powieści zdobyła serca czytelników największego portalu czytelniczo-pisarskiego WATTPAD i po dziś dzień utrzymuje się na samym szczycie listy „Cyberpunk”.

Bartłomiej Sztobryn w niezwykle emocjonalny sposób zderza świat nastoletniej bohaterki – Nadii – ze światem dorosłych i ich intryg. Mało tego, wszystkie te problemy miesza z nieoczywistym światem supernowoczesnych technologii niedalekiej przyszłości. 

Ogromnym plusem tekstu jest stopniowe – idące wraz z rosnącym napięciem – zacieranie granicy między tym co rzeczywiste, a tym co się tylko wydaje. Nadia spada z piedestału własnych przekonań, by potem dowiedzieć się, że nawet coś tak bliskiego jak wspomnienia, może okazać się oszustwem wprowadzonym do umysłu za pomocą specjalnych programów.

O autorze

Bartłomiej Sztobryn

– pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof. 

Debiutował w 2006 roku w pokonkursowej antologii Otwockiego Konkursu Literackiego. Laureat wielu konkursów literackich – zdobył m.in:. laur publiczności w Konkursie Śródmiejskiego Domu Kultury w Warszawie oraz nagrodę w konkursie na scenariusz shortu komiksowego o polskim super-bohaterze Incognito.

Jego opowiadania ukazały się m.in.: w antologiach „Ostatni Dzień Pary II”, „Złoczyńcy w Uzdrowisku 2”, „24/02/2022” Antologii dla Ukrainy oraz na łamach portalu Fahrenheit

Jako scenarzysta debiutował w roku 2016 w SuperHero Magazyn. Napisał również scenariusz do etiudy „Siódme Piętro” zrealizowanej w ramach 48 Hours Film Project.

Prywatnie miłośnik nakryć głowy i okularów (nie tylko przeciwsłonecznych), grajek amator oraz kiepski tancerz.